Jeśli hasło CrossFit przywodzi Ci na myśl zajęcia fitness czy siłownię, to musisz jak najszybciej wyrzucić ze swojej głowy te skojarzenia. Jest to zupełnie inna forma aktywności fizycznej. CrossFit to nowatorski system treningowy, łączący w sobie elementy treningu kondycyjnego i siłowego, dający spektakularne efekty, które z łatwością dostrzeżesz np. w zmieniającej się budowie Twojego ciała (zwiększenie masy mięśniowej) i niesamowitej poprawie kondycji.

Trening CrossFit-owy ma bardzo intensywny charakter i wykonywany jest przy stałym napięciu mięśni. Polega na powtarzaniu konkretnych ćwiczeń w określonej liczbie, ułożonych w odpowiedniej sekwencji, w wyznaczonym czasie. Ćwiczenia są różnorodne, nastawione na rozwój dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych.

I tak trenując CrossFit, wyrabiasz wydolność krążeniową oraz oddechową, siłę i wytrzymałość mięśni, rozciągliwość, szybkość, sprawność, psychomotorykę, równowagę i precyzję – dbasz więc o swój ogólny rozwój, a zróżnicowane plany treningowe nie pozwalają Ci się nudzić. Dzięki temu każdy trening jest dla Ciebie jednocześnie niespodzianką i wyzwaniem, z którym musisz się zmierzyć.

Twórca CrossFitu, Amerykanin Greg Glassman, testował ten system treningowy na policjantach, później na żołnierzach piechoty morskiej i strażakach. Dzięki ćwiczeniom trenujący osiągali niesamowite rezultaty, co spowodowało, że CrossFit szybko opuścił mury sal gimnastycznych amerykańskich służb i zaczął zdobywać popularność na całym świecie. Okazało się, że CrossFit ma tak uniwersalny charakter, że każdy może go uprawiać – zarówno zaawansowani sportowcy czy ci początkujący, którym aktywność ruchowa była przez całe życie obca; osoby z nadwagą; te prowadzące siedzący tryb życia. Crossfit także nie zna ograniczeń wiekowych – jest dosłownie dla wszystkich. I jest powszechnie dostępny. Ćwiczenia nie wymagają od Ciebie kupna nowoczesnych, drogich sprzętów. Wystarczą chęci.

Musisz jednak wiedzieć, że CrossFit to nie tylko skuteczny trening, dający oszałamiające rezultaty. To także Społeczność ( Community), która tworzy się w crossfitowym boxie. Tego nie doświadczysz na żadnej siłowni czy w klubie fitness. Ćwiczymy w grupie, co oznacza, że trenujemy wspólnie, motywujemy się, wspieramy, aby każdy z nas mógł poszerzać swoje możliwości, pokonywać psychiczne i fizyczne bariery – niezależnie od stopnia zaawansowania. Jesteśmy przekonani, że żaden psycholog nie pomoże Ci poznać siebie samego tak, jak sztanga, drążek, pył magnezji i dźwięk odliczającego zegara... 3, 2, 1 START!